مشاوره حقوقی رایگان - پرداخت نفقه و مهریه

با سلام خدمت شما وکلای عزیز من واسه پرداخت نفقه جاریه معوقه درخواست اعسار کردم و قاضی با درخواست موافقت کرد و قرار بر این شد هر ماه مبلغ 400 هزار تومان پرداخت کنم (بمدت 12 ماه) هم زمان نامه ای از اداره ثبت به شرکت محل کارم رسیده که درخواست شده هر ماه یک چهارم حقوقم و به اداره ثبت بابت پرداخت مهریه (بنا به درخواست همسرم) بپردازند (مشهد از طریق اداره ثبت مطالبه مهریه میشود) حال با توجه به پرداخت هم زمان نفقه و مهریه میتوانم از قاضی خانواده که با درخواست پرداخت اقساطی نفقه موافقت کرده بخواهم با توجه به قانون کسر کل دیون از 1/4 حقوق که تا زمان استهلاک کامل نفقه پرداخت مهریه به تعویق بیفته لازم به ذکره که از طریق اداره ثبت درخواست کردم این کار و که اداره ثبت گفت شما باید از دادگاه خانواده بخواین به ما نامه بدن دال بر اینکه فعلا درخواست مهریه رو بصورت معلق در بیاریم.
ضمنا نامه هایی که از اداره ثبت به شرکت های خصوصی میدن مربوط به کسر یک چهارم حقوق پرسنل چقد حالت اجرایی داره چون شرکتم توجهی به نامه نمیکنه و میگه به من مربوط نمیشه چون این نامه دادگاه که نیست بخوام بهش عمل کنم نامه اداره ثبته.
با تشکر فراوان

پاسخ ها :

یک وکیل

یک وکیل

استان : ---


سلام. نفقه و مهریه حق همسر شماست و حکم دادگاه و کسر یک چهارم حقوق حضرتعالی بابت مهریه کاملا قانونی و درست است و بعید می دانم دادگاه بپذیرد که کسر مهریه از حقوق حضرتعالی را تا پرداخت کامل نفقه معلق نماید.


11:12:36   1396/6/22

موافق (0) مخالف (0)

یک وکیل

یک وکیل

استان : ---


سلام " توقیف یک چهارم حقوق و مزایای استخدامی شما بابت اجرای حکم نفقه به مدت 12 ماه و همزمان توقیف یک چهارم دیگر از حقوق و مزایای استخدامی شما بابت مطالبه مهریه همسرتان از طریق اجرای اداره ثبت طبق ماده 96 قانون اجرای احکام مدنی نمی تواند مبنای قانونی داشته باشد . هر چند توقیف حقوق و مزایای استخدامی شما بابت دو منشأ بدهی و از دو مرجع متفاوت یکی دادگاه و دیگری اداره ثبت صورت گرفته اما اداره یا شرکت متبوع کار شما تکلیف قانونی نداشته و ندارد بیش از یک چهارم حقوق و مزایای استخدامی شما را آنهم برای بیش از یک نوبت و یکبار توقیف و کسر نماید و می بایست به محض درخواست اداره ثبت به مرجع ثبتی پاسخ می داده حقوق و مزایای استخدامی شما قبلاً به دستور دادگاه به میزان یک چهارم توقیف و به مدت 12 ماه کسر می شود و فعلاً موجب قانونی برای توقیف و کسر حقوق و مزایای استخدامی وجود ندارد مگر پس از پایان مدت 12 ماه بابت اجرای حکم نفقه . وگرنه چنانچه بدین صورت عمل ننموده از اجرای مفاد ماده 96 قانون تخلف نموده است . به هر حال در فرض سؤال شما بعید به نظر می رسد دادگاه اجرا کننده حکم نفقه خارج از صلاحیت خود و حکم صادره بخواهد و یا بتواند در مورد اجرای حکم مهریه شما از طریق اجرای ثبت ورود کند و مانع اجرای حکم توقیف و کسر از حقوق استخدامی شما بابت مهریه شود .


11:49:23   1396/6/22

موافق (0) مخالف (0)

یک وکیل

یک وکیل

استان : ---


سلام" از مدیر یا مدیران محترم سایت دادراه تقاضا می شود لطفاً متناسب با حوزه قضایی فعالیت هر وکیل و مشاور حقوقی محترم ، سؤالات و یا خدمات حقوقی مورد تقاضا اشخاص ساکن در آن حوزه را در صندوق پاسخ به سؤالات و خدمات وکیل و مشاور حقوقی محترم قرار دهند . با تشکر ( حوزه قضایی فعالیت ما در تهران است ولی مجبور می شویم به سؤالات افراد ساکن در اقصی نقاط ایران پاسخ دهیم !!!


12:07:04   1396/6/22

موافق (0) مخالف (0)

پرسشگر :

با عرض پوزش از جناب آقای حمیدرضا گنجی


12:13:04   1396/6/22

طاهره تكري

سرکار خانم طاهره تكري:

استان : خراسان رضوی


سلام.بیشتر از 1چهارم نمیشه از حقوقتون کسر شه.بنده از وکلا مشهد هستم و در جریان مهریه هستیم نگران نباشید.و شرکت در قبال نامه ارسالی ثبت توجهی نمیکنه بر شما مسولیتی بار نیست.


18:53:24   1396/6/22

موافق (0) مخالف (0)

پرسشگر :

سلام سرکارخانم طاهری

با تشکر از راهنمایی شما و همکاران گرامیتان


07:33:27   1396/6/23

یک وکیل

یک وکیل

استان : ---


با سلام.شما میتوانید بعد از مدتی مجدد درخواست تعدیل نفقه بدید تا رقم تنزل پیدا کنه و با توجه به اینکه اداره ثبت مرجع رسمی است ،شرکت شما توجیهی برای عدم تمکین در مقابل ثبت نداره و مکلفه اجرا کنه. اگر راهنمایی بیشتر لازم داشتید بنده مشهد هستم.


15:03:19   1396/6/23

موافق (0) مخالف (0)

پرسشگر :

با سلام حضور سرکار خانم راشین قیومی
پیرو راهنمایی جنابعالی شرکتی که من مشغول بکار هستم شرکت خصوصی که ادعا میکنه این ابلاغ توسط همسرم صورت گرفته نه مامور اداره ثبت یا دادگاه پس حالت اجرایی نداره چون ابلاغ رسمی نبوده
ضمنا در نامه اداره ثبت قید شده که هر ماه یه فقره چک 1/4 حقوق ( معادل 300 هزار تومان) به اداره ثبت بخش اجراییات ارسال شود. و شرکت قبول نکرده گفته یا 6 ماه یه بار چک میدم یا یه شماره حساب بدن واریز کنم که اداره ثبت جواب درستی در قبال درخواست شرکت نداده.

با تشکر فراوان


09:29:17   1396/6/26


نفقه مهریه

سوالات مرتبط

سلب اذن ولی
با عرض سلام و خسته نباشید فرزند طلاق هستم(دختر) و پدرم چندین سال است که به شهر دیگری رفته و نفقه ای برای من واریز نکرده است.میخواستم بدونم میتونم از پدر خود شکایت کرده و علاوه بر نفقه، اجازه وی را بر...
تکلیف نفقه در زمان عقد برای زوجینی که ازدواج نکرده اند،چیست؟
تکلیف نفقه زوجینی که عقد هستند و هنوز ازدواج نکرده اند چیست؟...
نفقه
با سلام زن و شوهری باهم زندگی میکنن و خانم بخشی از مهریه شو اجرا گذاشته و دادگاه طبق قانون یک چهارم حقوق همسرش تعیین کرده. اما همسرش برای انتقام خرج خونه رو نمیده و همسرش وادار میکنه پولی که بابت مهری...
ترک انفاق
سلام شوهرم منو کتک کاری کرد و شکایت کیفریش کردم الان خونه بابام هستم و بعد شوهرم رفت دادخواست الزام به تمکین داد و منم حکم کتک کاریشو زدم رو رای تمکین اما فایده نداشت چون دو تا کبودی بود الان حکم الزا...
نفقه
سلام. خسته نباشید، میخاستم در مورد شرایط نفقه. شرایط پرداخت نفقه، و اینکه در چه صورت نفقه به زوجه تعلق میگیره. و آیا امکان قسط بندی نفقه وجود داره. با تشکر...