شرایط و مقررات کلی حاکم بر روابط کاربر با وکیل/مشاور/موسسه


وبسایت دادراه به عنوان پلتفرم ارتباطی آنلاین، صرفا بستر ارتباطی بین عرضه کننده خدمات حقوقی یعنی وکلای دادگستری، حقوقدانان، مشاوران حقوقی و موسسات حقوقی که در ادامه این متن به عنوان متخصص (متخصصان) حقوقی نامیده می شوند از یک طرف و از طرف دیگر دریافت کننده خدمات حقوقی که در ادامه این متن به عنوان کاربر (کاربران) نامیده می شوند را فراهم می کند. هیچگونه رابطه استخدامی، پیمانکاری، مشاوره ای، مشارکتی بین دادراه و متخصص حقوقی و همچنین بین دادراه و کاربر وجود ندارد و متخصصان حقوقی و کاربران حق و حقوقی در این ارتباط برای خود قائل نیستند.

عضویت متخصصان حقوقی و کاربران در دادراه به معنی «مطالعه شرایط و مقررات کلی حاکم بر روابط کاربر با وکیل/مشاور/موسسه و پذیرش این شرایط» و همچنین مطالعه و پذیرش دیگر شرایط و مقررات موجود در بخش های دیگر وبسایت دادراه است. پذیرش شرایط موجود در این متن و ادامه فعالیت پس از به روزآوری شرایط به معنی مطالعه و پذیرش نسخ به روزآوری‌ شده‌ی شرایط در آینده توسط متخصصان حقوقی و کاربران است. متخصصان حقوقی و کاربران می‌پذیرند که اگر مقررات و شرایط استفاده از هر کدام از امکانات دادراه را رعایت نکنند، دادراه می تواند بلافاصله دسترسی آن‌ها را مسدود و حساب کاربری آن‌ها را معلق کند. مرجع تشخیص عدم رعایت شرایط، دادراه است و استفاده کنندگان (هر دو طرف) از بستر ارتباطی دادراه می پذیرند که بدون نیاز به طرح دعوی در مراجع قانونی، حق دادراه برای مسدود کردن دسترسی آن‌ها به امکانات دادراه محفوظ است.

دادراه نسبت به خدمت عرضه شده از طرف متخصصان حقوقی به کاربران تعهدی ندارد بلکه عرضه کننده خدمات حقوقی یعنی متخصصان حقوقی در برابر دریافت کننده خدمات یا همان کاربران پاسخگو می باشند.

دادراه مختار است بر اساس تشخیص خود و یا به منظور حفظ حقوق کاربران نسبت به اعمال محدودیت های خدماتی، قیمتی، پرداخت ها، حساب کاربری، دسترسی ها و سایر مواردی که در فرایند ارتباطی بین متخصصان حقوقی و کاربران اتفاق می افتد، به صورت موقت یا دائمی اقدام کند.

متخصصان حقوقی متعهد می شوند در ارائه خدمات حقوقی به کاربران مطابق عرف، کیفیت و استانداردهای نهادهای صادر کننده پروانه مرتبط عمل نموده و خدمات را طبق توافقات و زمانبدی مشخص شده به کاربران ارائه دهند و در صورت عدم امکان یا توانایی یا نداشتن اطلاعات و آگاهی و تخصص لازم در موضوع مورد نظر کاربر، از ارائه خدمات خودداری نموده و درصورت دریافت وجهی از کاربر در چنین شرایطی، وجه مربوطه را عودت نمایند. مسئولیت هرگونه سوء مشاوره یا ارائه مشاوره اشتباه و یا ارائه خدمات حقوقی توسط متخصصان حقوقی به کاربران به گونه ای که کاربر را گمراه کند و به او ضرر و زیان و خسارات مختلف از جمله خسارات مادی و معنوی وارد کند به عهده متخصص حقوقی است. استفاده کنندگان (هر دو طرف) از بستر ارتباطی دادراه می پذیرند که بدون نیاز به طرح دعوی در مراجع قانونی، مرجع تشخیص عدم رعایت شرایط و عودت تمام یا بخشی از وجه پرداخت شده از سوی کاربر بابت خدمات توافق شده بین متخصص و کاربر، دادراه است.

دادراه مختار است در صورت عدم رضایت کاربر از خدمات ارائه شده توسط متخصص حقوقی به کاربر، پرداخت ها به متخصص حقوقی را انجام نداده و مبلغ پرداختی کاربر را عودت دهد. این اختیار دادراه حقی برای کاربر ایجاد نمی‌کند چون انتخاب متخصص حقوقی و خرید خدمات مشاوره از او به تشخیص کاربر انجام می شود و مطابق قانون تجارت الکترونیکی خدمات مشاوره قابل عودت نیست و پرداخت کاربر مشروط به رضایت نیست. متخصص حقوقی نیز متعهد می گردد در صورت تشخیص دادراه مبنی برعدم رضایت کاربر از خدمات ارائه شده توسط کاربر، مبلغ دریافت شده را عودت دهد. بنابراین پرداخت به متخصصان مشروط به نظر دادراه درباره شکایات واصله از کاربران است.

مسئولیت پرداخت مالیات، عوارض، بیمه، کسورات قانونی و دیگر موارد قانونی که متوجه خدمات ارائه شده توسط متخصص حقوقی به کاربر است به عهده متخصص حقوقی است. همچنین متخصص حقوقی به دادراه نمایندگی می‌دهد که بهای خدمات ارائه شده او را از کاربران دریافت کند و پس از کسر کارمزد بستر ارتباطی دادراه، مبلغ را به متخصص حقوقی ایصال نماید.

متخصصان حقوقی و کاربران متعهد می شوند که علاوه بر اطمینان از صحت اطلاعات کاربری و تخصصی خود، از صحت اطلاعات حساب بانکی ارائه شده نیز اطمینان حاصل کرده و این حساب (حساب ها) مربوط به شخص خودشان باشد و از ارائه حساب و اطلاعات دیگر اشخاص خودداری کنند. مسئولیت هرگونه اشتباه و عدم رعایت تعهدات مربوط به درج اطلاعات و ارقام حساب بانکی به عهده متخصصان حقوقی و کاربران می باشد.

متخصصان حقوقی و کاربران صرفا باید با سیم کارت و شماره همراه تحت مالیکت خودشان در دادراه ثبت نام و فعالیت کنند. عواقب ناشی از استفاده از سیم کارت و شماره همراه تحت مالیکت اشخاص ثالث به عهده ی فرد ثبت کننده در دادراه می باشد. هرگونه ارائه اطلاعات، اسناد، مدارک، فایل ها، تولید اطلاعات، محتوا و خدمات ارائه شده توسط ثبت نام کننده با استفاده از حساب کاربری متعلق به سیم کارت و شماره همراه ثبت نامی در وبسایت دادراه، منسوب به ثبت نام کننده می باشد و اگر از سیم کارت یا تلفن همراه شخص دیگری استفاده نماید مسئولیت پاسخگویی به مالک و جبران زیان‌های وارد به او بر عهده فرد استفاده کننده می‌باشد.

متخصصان حقوقی و کاربران می توانند مراتب شکایت، اعتراض و ابراز نارضایتی خود را از طریق بخش پشتیبانی در حساب کاربری خود یا با استفاده از ایمیل dadrah.ir@gmail.com به اطلاع دادراه برسانند.

دادراه مختار است به تشخیص خود نسبت به انتشار عمومی نظرات کاربران در وبسایت دادراه و در پروفایل متخصص حقوقی اقدام کند

تمامی اطلاعات، مدارک، صوت ها مربوط به کاربر نزد متخصص حقوقی محرمانه و در حکم امانت خواهد بود و متخصص حقوقی حق افشا و استفاده از این موارد به نفع خود و سایر اشخاص حقوقی و حقیقی را ندارد.

دادراه مختار است به منظور احراز هویت کاربران و متخصصان حقوقی، حفاظت از حقوق کاربران و متخصصان حقوقی و بهینه سازی و افزایش کیفیت خدمات، اطلاعات، اسناد، مدارک و صوت ها و دیگر فایل های مربوط به کاربران و متخصصان حقوقی را ذخیره نماید. ذخیره این موارد توسط دادراه حقی را برای کاربران و متخصصان حقوقی در ارتباط با دریافت این موارد ایجاد نخواهد کرد.

انجام خدمات حقوقی صرفا باید توسط متخصص حقوقی انجام شود. ارائه خدمات حقوقی توسط اشخاص ثالث از طریق حساب کاربری یا شماره تلفن ارائه شده توسط متخصص حقوقی ممنوع و خلاف قوانین دادراه است و عواقب این عمل متوجه متخصص حقوقی خواهد شد.

دادراه امنیت اطلاعات مربوط به کاربران و متخصصان حقوقی را بر اساس امکانات موجود تامین می کند. دادراه مسئولیت هرگونه افشای اطلاعات خارج از دست و توان و کنترل دادراه از جمله توسط کاربران و متخصصان حقوقی، هک و دیگر حملات و مشکلات کامپیوتری خارج از کنترل را نمی پذیرد و کاربران و متخصصان با آگاهی از این که مجرمان فضای مجازی و هکرها ممکن است حتی با وجود مراقبت‌های دادراه از طریق غیرقانونی به این اطلاعات دست یابند، اطلاعات خود را با رضایت در پایگاه اینترنتی دادراه ثبت می‌کنند.

دادراه در صورت درخواست کاربران و متخصصان حقوقی جهت حذف حساب کاربری، حق استفاده و انتشار محتوای منتشر شده ی قبلی به تشخیص خود پس از حذف حساب کاربری را دارد. به طور کلی حذف اطلاعاتی که کاربران ثبت می‌کنند با تشخیص دادراه انجام می‌شود و کاربران با ثبت اطلاعات اقرار کرده‌اند که حقی برای ویرایش آن یا درخواست حذف آن برای خود قائل نیستند.

متخصصان حقوقی باید خدمات توافق شده با کاربران را بر اساس توافقات و در زمان توافق شده ارائه نمایند. در صورتی که خدمات توافق شده ارائه نشود و کاربر ظرف مدت 48 ساعت به این موضوع اعتراض نماید، دادراه به تشخیص خود مختار است که تمام یا بخشی از وجه پرداخت شده از سوی کاربر بابت خدمات توافق شده بین متخصص و کاربر را به کاربر عودت دهد.

متخصصان حقوقی در صورت کامل نبودن اطلاعات ارسالی از سوی کاربران، تنها در صورتی می توانند به درخواست های کاربران پاسخ دهند که خود مسئولیت کسب اطلاعات کافی از آن ها را بر عهده بگیرند. دادراه معتقد است که متخصص حقوقی باید کمبود اطلاعات را تشخیص دهد و در جهت کسب اطلاعات، سوالات لازم را از کاربر بپرسد. این مسئولیت حقی برای کاربرانی که اطلاعات کامل ارائه نکرده اند ایجاد نمی کند اما برای دادراه این حق را ایجاد می کند که درباره ادامه عضویت یا لغو عضویت متخصص تصمیم گیری کند.

کاربر و متخصص با عضویت در وب سایت دادراه به نشانی dadrah.ir ، موسسه حقوقی دادراه قانون که در این جا دادراه نامیده می شود را به عنوان داور مرضی الطرفین در حل اختلافات خود پذیرفته اند. رأی دادراه در حل اختلاف کاربر و متخصص حقوقی لازم الاجراست. پذیرش داوری دادراه توسط طرفین، حقی را برای طرفین جهت الزام دادراه به داوری ایجاد نخواهد کرد. در صورت عدم پذیرش داوری توسط دادراه، طرفین می توانند از طرق دیگر به حل اختلاف بپردازند.

زمان درج متن و محتوای حاوی خدمات متخصص حقوقی در پاسخ به درخواست کاربر در دادراه به منزله زمان تحقق ارائه خدمات متخصص حقوقی است. در صورتی که متخصص حقوقی در جایی خارج از دادراه به کاربران پاسخ دهد، دادراه به اختلافات طرفین رسیدگی نخواهد کرد و مسئولیت ارتباطات طرفین و تحویل خدمات خارج از محیط دادراه به عهده خودشان است.

وجوه دریافت شده از کاربران و موکلان بابت هزینه خدمات حقوقی از جمله مشاوره نزد دادراه باقی می ماند و دادراه پس از ارائه خدمات از سوی متخصص حقوقی، هزینه را به متخصص پرداخت می کند.

مسولیت ارائه قیمت خدمات به عهده خود متخصص است و در صورت عدم رعایت قوانین موضوعه مسئولیت متوجه متخصص است. همچنین متخصص موظف است قوانین دادراه در تعیین قیمت را بپذیرد.

سایر موارد پیش بینی نشده در این متن، مطابق قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی و سایر قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.