مشاوره حقوقی رایگان - پارکینگ ساختمان

با سلام.
از طرف بنیاد ارتش ، ساختمانی نو ، حدود 15 سال پیش ، یکی از واحدهای ساختمان های 12 واحدی به ما پیشنهاد شد ، در زمان خرید تعداد 10 پارکینگ موجود بود و تعداد 8 انباری نیز در زیر ساختمان موجود بود .

ما یک انباری گرفتیم و پارکینگ نگرفتیم .


بعد از حدود 12 سال بنیاد ارتش ابراز داشت که باید همه واحد ها پارکینگ و انباری داشته باشند و خودشان آمدند و در حیاط ، 4 انباری برای واحد هایی که انباری ندارند ساختند و 2 پارکینک برای واحد هایی که پارکینگ ندارند ساختند (در واقع دو ساختمان بزرگ 20 واحدی روبروی هم هست که حیاطی نسبتا بزرگ دارد )

خلاصه بعد از ساخت در این 3 سال چون وضعیت پارکینگ در حیاط مشخص نبود همه از مهمان گرفته تا صابخانه ها و همچنین ما خودرومان را پارک می کردیم.

در امسال گفتند که قرار است سند داده شود و کسانی که پارکینگ و انباری نداشتند مابه التفاوت را واریز کنند تا در سند نوشته شود ، خلاصه ما نیز پول ما به التفاوت پارکینگ را ریختیم و الان در بنیاد پارکینگ به نام ما ثبت شده است و تا زمان تحویل سند سیر طولانی دارد.

افرادی که انباری در حیاط تحویل گرفتند براحتی درب را قفل نمودند و دارند استفاده می کنند اما متاسفانه با اینکه پول پارکینگ را ریخته ایم اما چون 3 سال پارکینگ بلا تکلیف بود و همه میومدن پارک میکردن الان نیز همه مثل قبل پارک می کنند.

ضمنا دو پارکینگ انتهای حیاط هست و مزاحتمی برای رفت و آمد و... ندارد و چسبیده به دیوار است.

حال سوال بنده اینجاست چون تعداد واحد ها 40 واحد هست و من نمی توانم به تک تک واحدها و مهمان ها هر دفعه متذکر شوم که پارک نکنید چون 3 سال پارک کردند و عادت شده است.

1-آیا می توانم با میله ای، زنجیری، طنابی یا هر چیزی پارکینگ خود را ببندم ؟
2-آیا می توانم روی دیوار حیاط بنویسم که پارک نکنید و متعلق به واحد ... هست؟

در کل آیا این 2 کار را می توانم بکنم یا راه حل دیگری میتوان ابراز کرد که خدایی نکرده مشکلی با همسایه ها یا مهمان ها که اطلاع ندارند در آینده بر سر پارکینگ پیش نیاید.

ممنون میشم راهنمایی قانونی بفرماید، تشکر.

پاسخ ها :

حسينعلي  دلفان آذري

جناب آقای حسينعلي  دلفان آذري:

استان : مازندران


اگر پارگینگ در سند شما به نام شما ثبت شده هر رفتاری میتوانید در ملک خود بکنید مگر باعث ضرر به دیگری بشوید


20:49:57   1397/1/26

موافق (0) مخالف (0)

پرهام پیران

جناب آقای پرهام پیران:

استان : تهران


اگر پاركينگ بصورت مشخص با شماره مشخص تعبيه شده و در سند مادر تعبيه شده و در سند شما هم قيد كرده باشند ميتوانيد با هر وسيله اي از ورود ديگران ممانعت به عمل آوريد يا از مزاحم با مراجعه به دادسرا يا محاكم رفع مزاحمت بعمل بياوريد.


01:46:26   1397/2/3

موافق (0) مخالف (0)


پارکینگ

سوالات مرتبط

عدم تعهد فروشنده به واگذاری پارکینگ
با سلام، بنده سال 91 یک واحد آپارتمانی پیش خرید کرده ام، در قولنامه در قسمت توضیحات آمده است که واحد دارای پارکینگ می باشد، حال بعد از 7 سال که ساخت واحد طول کشیده و سند ها آماده شده است، در سند واحد ...
سند منزل
سلام من حدود اوایل مهر پارسال97 منزلی با پارکینگ در مشهد قولنامه کردم الان که سند اومده صاحبخونه پارکینگ نمی دهد میگه بصورت رضایت نامه بهتون میدم ولی من پارکینگ میخام حالا باید چه کار کنم...
مشکل پارکینگ و انباری
با سلام و احترام بنده یک واحد مسکونی خریدم که پارکینگ و انباری در سند قید نشده است و در صورتمجلس تفکیکی فقط قید شده پیلوت گنجایش 3عدد پارکینگ را داراست بدین معنی که در سند بقیه واحدها پارکینگ قید شده...
حق پارکینگ
با سلام ما در آپارتمانی زندگی میکنیم که دارای 6 واحد مسکونی و یک واحد تجاری (مغازه داخل حیاط و درب به کوچه دارد) می باشد. در سند تمام واحدهای مسکونی و واحد تجاری حق استفاده از فضای مشاعات بصورت اشترا...
حق العبور پارکینگ
با سلام اگر در مبایعه نامه عادی ذکر شده باشد که واحد پارکینگ ندارد ولی در سند مالکیت ذکر شده که واحد خریداری شده از پارکینگ 1و2 حق العبور دارد یعنی چه؟ آیا مالک میتواند از پارکینگ 1 یا 2 برای ماشین ا...