مشاوره حقوقی رایگان - تحویل پارکینگی که نه طبق گفته اولیه فروشنده و نه طبق سند است به اینجانب

با سلام،
من ساکن شهرستان همدان هستم.
زمانی که می خواستیم قرارداد خرید آپارتمانم را در بنگاه تنظیم کنیم، از فروشنده خواستم مطابق سند پارکینگ را به من بدهد. ایشان هم جای پارکینگ را نشان داد.
زمانی که برای تحویل گرفتن آپارتمان رفتم، پارکینگ دیگری را که از نظر محل استقرار بسیار دچار مشکل است را به من تحویل دادند و گفتند طبق سند این مربوط به شما است.
پس از این تناقض به اداره ثبت مراجعه کردم آنها گفتند باید صبر کنی سند بنامت شود. تا کروکی محل استقرار پارکینگ به شما نشان داده شود.به هر حال من واحد را تحویل گرفتم.
پس از ثبت سند بنامم و دریافت کروکی پارکینگ متوجه شدم همان محلی که ابتدا زمان تنظیم قرارداد به من نشان داده بودند طبق سند مربوط به واحد من است. که حال خودروی خودشان را در آن محل پارک می کنند.

متأسفانه محل استقرار فعلی پارکینگ اینجانب محل عبور و مرور ساکنین ساختمان است و چندین بار خسارت به خودروی اینجانب وارد شده است.
پس از چند بار از آنان درخواست کردم پارکینگی را که روز اول به من نشان داده اند و در واقع همان هم در سند ذکر شده به من تحویل دهند که حدود هشت ماه است مرا به بازی گرفته اند.
می خواستم بدانم چه کار باید انجام دهم ؟ آیا این موضوع حقوقی است یا کیفری؟ ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید.

پاسخ ها :

مجید کریمی

مجید کریمی :

استان : تهران


شما طبق قرارداد در محل سندی خود پارک کنید


18:30:47   1397/1/18

موافق (0) مخالف (0)

پرسشگر :

متأسفانه ریموت پارکینگ رانداده اند.
با عرض معذرت این موضوع در غالب دادخواست حقوقی است یا شکوائیه کیفری؟


20:07:27   1397/1/18

یک وکیل

یک وکیل

استان : ---


سلام" در فرض سؤال ، بدواً طی ارسال اظهار نامه رسمی حاوی اخطار به فرد خاطی و اعطای مهلت 24 ساعته به وی برای خروج خودرو خود از پارکینگ اختصاصی شما و ابلاغ آن به مخاطب ، چنانچه ایشان همچنان مانع اجرای حق استفاده شما از پارکینگ شخصی می شوند با تأمین دلیل از طریق جلب نظر کارشناس رسمی دادگستری در شورای حل اختلاف دادگستری محل وقوع ملک و یا شهادت شهود واجد شرایط مشروط بر اینکه دارای سند مالکیت پارکینگ مورد مناقشه باشید بر علیه فرد مانع شونده ، شکایت کیفری تحت عنوان ممانعت از حق در دادسرای محل وقوع جرم طرح نموده تا رسیدگی شود .


00:03:29   1397/1/19

موافق (0) مخالف (0)

یک وکیل

یک وکیل

استان : ---


پاسخ دوم : وقتی کنترل ریموت درب پارکینگ را تحویل نگرفته اید پس چگونه ثمن معامله را تسویه نموده و سند مالکیت را دریافت کرده اید !؟ از طریق ریموت یکی از واحدهای همسایه ، کپی تهیه نمائید .


01:35:54   1397/1/20

موافق (0) مخالف (0)

پرسشگر :

ممنون
در هنگام تسویه ثمن معامله چون فروشنده به دروغ مدعی شد محل پارکینگ شما محل دیگری است به اداره ثبت مراجعه نمودم آنها گفتند تا سند بنامت نباشد اجازه رویت محل استقرار پارگینگها را نداری
در آن موقع من که مستأجر بودم و مجبور به تخلیه واحد برای گرفتن پول پیشم بودم به ناچار آپارتمان را تحویل گرفتم تا اسبابم در خیابان نماند و از طرفی بدون پول پیش پولم جور نمی شد و مقصر من شناخته می شدم.


11:25:39   1397/1/20


پارکینگ

سوالات مرتبط

عدم تعهد فروشنده به واگذاری پارکینگ
با سلام، بنده سال 91 یک واحد آپارتمانی پیش خرید کرده ام، در قولنامه در قسمت توضیحات آمده است که واحد دارای پارکینگ می باشد، حال بعد از 7 سال که ساخت واحد طول کشیده و سند ها آماده شده است، در سند واحد ...
سند منزل
سلام من حدود اوایل مهر پارسال97 منزلی با پارکینگ در مشهد قولنامه کردم الان که سند اومده صاحبخونه پارکینگ نمی دهد میگه بصورت رضایت نامه بهتون میدم ولی من پارکینگ میخام حالا باید چه کار کنم...
مشکل پارکینگ و انباری
با سلام و احترام بنده یک واحد مسکونی خریدم که پارکینگ و انباری در سند قید نشده است و در صورتمجلس تفکیکی فقط قید شده پیلوت گنجایش 3عدد پارکینگ را داراست بدین معنی که در سند بقیه واحدها پارکینگ قید شده...
حق پارکینگ
با سلام ما در آپارتمانی زندگی میکنیم که دارای 6 واحد مسکونی و یک واحد تجاری (مغازه داخل حیاط و درب به کوچه دارد) می باشد. در سند تمام واحدهای مسکونی و واحد تجاری حق استفاده از فضای مشاعات بصورت اشترا...
حق العبور پارکینگ
با سلام اگر در مبایعه نامه عادی ذکر شده باشد که واحد پارکینگ ندارد ولی در سند مالکیت ذکر شده که واحد خریداری شده از پارکینگ 1و2 حق العبور دارد یعنی چه؟ آیا مالک میتواند از پارکینگ 1 یا 2 برای ماشین ا...