مشاوره حقوقی رایگان - تنزل پست سازمانی

سلام من کارمند پیمانی یکی از دستگاه های دولتی هستم با پست سازمانی رییس اداره متاسفانه چند وقتی میشه مدیریت جدید پست من و گرفته وشدم یک کارشناس ساده، آیا امکان بازگشت به پستم هست؟

پاسخ ها :

حامد رضوی

جناب آقای حامد رضوی:

استان : تهران


با سلام و احترام
در اینمورد باید به قرارداد شما با اون دستگاه دولتی مراجعه کرد و تا مطالعه قرار داد امکان پاسخگویی دقیق وجود نداره ولی معمولا در این قراردادها اختیار تعیین سمت و جایگاه با خود اون اداره گذاشته میشه


15:28:44   1396/6/29

موافق (0) مخالف (0)

یک وکیل

یک وکیل

استان : ---


سلام " نصب ، عزل ، ترفیع و تنزل درجه و پست سازمانی ارتباطی به قرارداد یا پیمان کار پیدا نمی نماید . نصب و عزل در اختیار مقام مافوق دارای اختیار نصب و عزل از جمله معاونین یا مدیران مربوطه با رعایت قانون خدمات کشوری در مورد کارکنان مشمول قانون می باشد .ماده 20 آئین نامه استخدام پیمانی موضوع تبصره ماده 6 قانون استخدام کشوری سابق ، تغییر شغل مستخدم پیمانی با اصلاح قرارداد منعقده و رعایت مقررات مربوط را بلامانع دانسته بود .در لایحه قانون آزمایشی و تمدیدی خدمات کشوری فصلی تحت عنوان ارزیابی عملکرد تعریف شده که عملکرد کارکنان شاغل بر اساس آئین نامه مربوطه سنجش و ارزیابی می گردد . وفق بند ج ماده 54 قانون خدمات کشوری، دوره خدمت در پست های مدیریت حرفه ای چهار ساله می باشد و تمدید آن بلامانع است . تغییر سمت افراد قبل از مدت مذکور بر اساس آئین نامه ایکه با پیشنهاد سازمان مدیریت به تصویب هیئت وزیران می رسد امکان پذیر است . تنزل مقام و یا محرومیت از انتصاب به پست های حساس و مدیریتی و یا تنزل یک یا دو گروه و یا تعویق در اعطای یک یا دو گروه به مدت یک یا دو سال وفق بند (و) و (ز) ماده 9 قانون رسیدگی به تخلفات اداری امکان پذیر است .


16:24:16   1396/6/29

موافق (0) مخالف (0)

سیدفرشید  غفاری

جناب آقای سیدفرشید غفاری:

استان : تهران


سلام علیکم.نظز جناب رضوی نظر اینجانب نیز است.


17:23:20   1396/6/30

موافق (0) مخالف (0)

یک وکیل

یک وکیل

استان : ---


سلام علی الاصول ریاست اختیار تغییر سمت اشخاص زیرمجموعه خود را داردولی باید قرارداد شما با دستگاه دولتی مورد اشاره بررسی شود تا بتوانیم بهتر راهنمایی کنیم


01:03:30   1396/7/1

موافق (0) مخالف (0)

لیلا اردستانی رستمی

سرکار خانم لیلا اردستانی رستمی:

استان : تهران


سلام. اول قرارداد فی ما بین مهم هست. اگر قردادی با ادره دولتی نداریدنمی توانید اقدامی کنید چون اداره و سمت افراد توسط مدیریت تعیین میشود


21:08:18   1396/7/2

موافق (0) مخالف (0)


پست سازمانی تغییر پست سازمانی

سوالات مرتبط

تغییر پست سازمانی
با سلام بنده به عنوان کارشناس برق در آزمون استخدامی شرکت کردم و قبول شدم. برای صدور حکم گفتند باید پست سازمانی دیگری برات تعریف کنیم، گفتم مگر شما پست خالی کارشناس برق نداشتید که مجوز استخدام گرفتید،...
پست سازمانی
سلام بنده مدتی رو از محل استخدامم به شهر دیگری منتقل شدم و الان قصد برگشت دارم کارمند رسمی با پست سازمانی کارشناس فرهنگی هستم بعد از انتقال بنده فرد دیگری با پست سازمانی دیگری رو جایگزین بنده کردن که ...
تفاوت شماره پست سازمانی
سلام و وقت بخیر. بنده کارمند قرارداد کار معین وزارت بهداشت هستم و در حکم شماره پست سازمانی 455/1 ثبت شده، با توجه به اینکه اکثر همکاران قراردادی کار معین شماره پست های سازمانی بدون ممیز به طور مثال 49...
عدم فعالیت در پست سازمانی
باسلام و احترام اینجانب نیروی رسمی شبکه بهداشت جایی هستم و پست سازمانی من رو برای یک محل مشخص کردن ولی متاسفانه بنده را با همان عنوان به شبکه دیگه و در محل دیگر فرستادن درحکم کارگزینی بنده پست سازمان...
پست سازمانی
با سلام من کارمند شرکتی فرزند ایثارگر هستم که با توجه به بخش نامه جدید در مورد تبدیل وضعیت ایثارگران از قراردادی و شرکتی به رسمی قطعی، این بخشنامه شامل تبدیل وضعیت من میشود، سازمان مربوطه که من در آن ...