مشاوره حقوقی رایگان - فصل زمین

سلام و خسته نباشید
پدرم بیست هکتار زمین بنامش در بانک عمران سابق و ملت کنونی ثبت شده، که نامه مسبوق موجوده ، عموی من با فریب ایشون قصد فصل این زمین رو داره با گرفتن وکالت کاری ابتدا میگه دنبال کارای زمین می رم تا برات بگیرم و بعد یه قولنامه جعلی درست میکنه که سرخش مفصله در ضمن هیچگونه سندی هم غیر از نامه بانک عمران دست ما نیست ایا راهی هست

پاسخ ها :

احمد باقری

جناب آقای احمد باقری :

استان : آذربایجان شرقی


با سلام کاربر گرامی چنانچه قولنامه یا همان مبایعه نامه جعلی است پدر شما میتونه بعنوان جعل علیه عمویتان شوایت کیفری را مطرح بکنه و در خصوص وکالت کاری نیز وکیل صرفا حق دخالت و اقدام در موضوع وکالت را خواهد داشت و نمیتواند فراتر از موضوع وکالت اقدامی را انجام دهد و در صورت اقدام نافذ نخواهد بود و ضمنا عقد وکالت عقد جایز بوده و پدرتان میتواند عمویتان را از وکالت تفیذی عزل نماید.


13:59:01   1396/7/4

موافق (0) مخالف (0)

لیلا اردستانی رستمی

سرکار خانم لیلا اردستانی رستمی:

استان : تهران


با سلام. اقدامات وکیل در وکالت کاری در صورتی از لحاظ قانون صحیح است که در چهارچوب انچه که از او خواسته شده باشد. پدر شما وکالت کاری در چه موردی به ایشون داده. توضیحات شما کامل نیست


19:28:19   1396/7/4

موافق (0) مخالف (0)

محمد خادمي حمید

جناب آقای محمد خادمي حمید:

استان : تهران


سلام همکاران محترم به درستی پاسخ مقتضی به سوال شما را داده اند


22:53:18   1396/7/4

موافق (0) مخالف (0)

یک وکیل

یک وکیل

استان : ---


سلام. وکالتی که پدر شما به برادرشان داده اند باید بررسی شود. چنانچه وکالت کاری بوده و جعلی صورت گرفته باشد می توانید به جرم جعل از ایشان شکایت نمایید. و ضمنا وکالت عقد جایز است که پدرتان هز زمان اراده نمایند می توانند به دفتر خانه مراجعه و برادرشان را عزل نمایند و مراتب عزل از طرف دفترخانه به ایشان ابلاغ می گردد.


00:18:02   1396/7/5

موافق (0) مخالف (0)

سیدفرشید  غفاری

جناب آقای سیدفرشید غفاری:

استان : تهران


سلام علیکم.با توجه به حساسیت موضوع توصیه می کنم جلسه ای داشته باشیم تا در صورت امکان بهترین راهکار را جهت حل موضوع بررسی ونتیجه به صورت حضوری اعلام شود.


05:50:43   1396/7/5

موافق (0) مخالف (0)

یک وکیل

یک وکیل

استان : ---


با سلام همکاران پاسخ کامل داده اند می توانید در هر زمان عموی خود را از ادامه وکالت عزل کنید البته اگر وکالت بلاعزل نداده باشید.


09:43:03   1396/7/5

موافق (0) مخالف (0)

یک وکیل

یک وکیل

استان : ---


سلام " ارائه پاسخ قاطع ، اطمینان بخش و کامل به سوال شما مستلزم رویت و مطالعه اسناد و مدارک مورد ادعا و مشاوره حضوری است .


12:32:19   1396/7/5

موافق (0) مخالف (0)

پرسشگر :

سلام از لطف سروران گرامی سپاسگزارم
البته من وکالت کاری ایشون را فسخ کردم منتها همونطور که گفتم عمویم با استفاده از بیسوادی و اطمینان پدرم نسبت به خودش قولنامه را درست کرده بود که شکایت و اعتراض کرده ام ، البته موضوع مهمی که یادم رفته آینه که عموم با استفاده از بیسوادی و اطمینان پدرم متاسفانه با بردن ایشان به شو ای حل اختلاف تنفیذ قولنامه را امضا گرفته با حقه و تزویر که دنبال کارای زمینم و این برگه رو باید امضا کنی!!
البته من خود شورای حل اختلاف رو هم شاکی بودم که زمینی که بیشتر از دویست میلیون قیمت داره در صلاحیت حل اختلاف نبوده که نظر یا رای بده


11:13:16   1396/7/10


سوالات مرتبط

وکلای متخصص