رضا زرين صدف

دارای سابقه پروانه وکالت از:

قوه قضاییه

شماره پروانه:

6225

آخرین مدرک تحصیلی:

کارشناسی حقوق

شهر:

کرج

درباره من

با درود : شما با ارسال پیام یا تماس واتس اپ (09123205194) اطلاعات دفتر را دریافت می نمائید.
من رضا زرین صدف وکیل پایه یک دادگستری هستم. در سال 1381 ضمن اخذ پروانه وکالت دادگستری ، موسسه حقوقی به نام (طریق حق) را ثبت نموده و به ارائه خدمات وکالتی در موضوعات مختلف اعم از حقوقی و کیفری در محاکم عمومی و شوراهای حل اختلاف و اجرای ثبت اسناد و املاک و همچنین بیش از 250 پرونده اسناد تعهد آور و قراردادهای مالی و اسناد رسمی رهنی و ارائه مشاوره حقوقی به شرکتها در قالب قراردادهای همکاری پرداخته ام.
مشاور حقوقی شرکت های با گرید راه و عمران.
مشاور حقوقی شرکت دانش بنیان TDA
مدیریت حقوقی هواپیمائی سهند ایر.
کارشناس حقوقی رادیو البرز.
تدریس دروس حقوق در دوره های دانشپذیران پیام نور.
لزوم به روز آوری علمی و تکنیکی همکاران وکیل و حقوقدان موجب گردید تا بخشی از فعالیتها در سالهای اخیر بر تهیه و تنظیم طرح آموزشی فرهنگی وکلا در سه فاز جامع ، متمرکز گردد.
 نشستهای علمی وکلا و حقوقدانان استان البرز .
 تحلیل و بررسی قانون مجازات اسلامی جدید.
 سه دوره کارگاه اعتبار اسنادی ((LC .
 مدیریت مالی و سرمایه گذاری.
 تحلیل و بررسی قانون آئین دادرسی کیفری جدید(30 ساعت) .
سپس با گذراندن چهار دوره ی آموزش تخصصی داوری در مرکز داوری اتاق ایران موفق به دریافت 4 گواهی نامه دوره ها گردیده و اکنون نیز در حال فراگیری در خصوص داوری هستم و تحصیلات دانشگاهی در زمینه حقوق کیفری را به پایان رسانده ام.

تخصص ها

جرایم علیه اموال و اسناد شامل کلاهبرداری، جعل، تقلب، تزویر، خیانت در امانت، تحصیل مال از طریق نامشروع، ربا، فروش و انتقال مال غیر، سرقت
دعاوی مالی، تجاری، قراردادها شامل چک، داوری، قراردادها، مناقصات، اختلافات مالی، سفته، برات، فاکتور، رسید عادی و …
دعاوی املاک شامل اختلاف در مالکیت، خرید و فروش اموال غیرمنقول، املاک، شهرداری، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، زمین شهری و اوقاف، ثبت اسناد و املاک، موجر و مستاجر، سرقفلی، حق کسب و پیشه، تخلیه

مشاوره ها


1401/2/6
در رابطه با تقسیم ارث پدر - ما5تابرادر هستیم من برادربزرگ هستم 2تااز برادران کوچک من دست به یکی کرددند ازپدرم که 90سال سن دارد تمام اموالش که 50هکتارزمین آبی ودیمی بوده به میل دوبرادرم زمین هایی که خوب هستندبه نام خودشان کردندو آن زمین هایی که به دردنخور نیستند به نام 3برادر کردند.و پدرم به گفته آنها عمل کردند و بابت تمام زمین هایش از پدرم سند گرفتند و ما هم ماندیم چکار کنیم خواهشمند راهنمایی بفرمایید.
با درود.اگر پدرتان در سلامت عقل این کار را کردند ، تصمیم ایشان تصرف در اموال خودش بوده و درست است. ولی چنانچه در زمان واگذاری در سلامت عقل و روان نبوده موضوع دیگری است که برنامه اقدام دیگری را لازم دارد.
1401/2/6
جرائم کیفری - سلام سرقتی شده دزد داشته با خودش حرف میزده و میگفته من بهش تو پیام گفتم سرقت کنه بعد هم فرار کردن .شاهدی حرف مجرم شنیده میگه مجرم حواسش نبود که من دارم میشنونم.. در صورتی که مجرم ها دروغ میگن من اصلا ن مجرم میشناسم و ن به کسی پیامی دادم آیا حرف مجرم سنده؟باید چیکار کنم؟
با درود. نه حرفها یا ادعاهای سارق بدون سند و دلیل قابل پذیرش نیست.
1401/2/6
ارث پدری - باسلام.بنده ساختمانی ازپدرم درتصرف دارم ودیگربرادرانم نیزاملاک دیگردرتصرف دارندکه ارزش آنهاازملک بنده بیشتراست حال توسط یکی ازبرادرانم ملک بنده خلع یدشدمیخواهم بگویم بنده میتوانم تا زمان احقاق حق وتقسیم درست اموال به ملکم که 40سال است بررویش سکونت دارم بروم.باتشکر
با درود. وقتی املاکی از متوفی باقی مانده ، تصرفات وراث ملاک نیست . هر یکی از املاک که حکم خلع ید مشاعی آن صادر شده باشد باید رفع تصرف شود و خالی بماند. شما هم متقابلا میتونید تقاضای خلع ید از املاک دیگر را بدهید.
1401/2/1
رسیدگی دادگاه مهریه - با سلام خدمت وکلای محترم
سال گذشته تکلیف اعسار از هزینه دادرسی مطالبه مهریه زوجه مشخص شده است و چند جلسه توی دادگاه خانواده در این مورد برگزار شد و نهایتا در دادگاه تجدیدنظر حکم قطعی به پرداخت 10 ملیون تومان هزینه دادرسی و مابقی هزینه نیز اعسار زوجه قبول شد و که حدود 80 ملیون را معاف از پرداخت شدن.
حال با توجه به اینکه ظاهرا زوجه هزینه دادرسی را پرداخت کردنده اند و ابلاغ جهت رسیدگی مطالبه مهریه برای زوج آمده دو سوال داشتم:
1.در روند پرونده در سامانه ثنا نوشته شده "وقت نظارت به لحاظ عدم قطعیت رای صادره در مورد اعسار از هزینه دادرسی تجدید و به تاریخ ... تغییر کرد"منظور از عدم قطعیت رای اعسار با توجه به اینکه رای در دادگاه تجدیدنظر قطعی شده است چیست؟
2‌.اگر زوج در جلسه رسیدگی مطالبه مهریه حضور نیابد( تکلیف هزینه دادرسی نیز مشخص شده است) چه نوع رای برای مهریه صادر خواهد شد رای غیابی یا...؟با توجه به اینکه زوج هیچ دفاعی جهت پرداخت مهریه ندارد بهتر است در جلسه حضور یابد یا خیر؟
با تشکر
با دورد. اگر زوج حاضر شود و اعلام کند که من بدهی مهریه را قبول دارم با تقاضای طرف مقابل دادگاه مستنداً به اقرار در دادگاه رای قطعی غیر قابل تجدیدنظر صادر می کند. اگر نیاید و لایحه ندهد و وکیل هم نداشته باشد حکم غیابی صادر می شود 20 روزبرای واخواهی در همان شعبه و 20 روز برای اعتراض تجدیدنظر وقت دارد . اگر مهلت ها تمام شد . زوجه با معرفی یک ضامن به دادگاه ، حکم غیابی را اجرا می کند.
1401/2/1
آیا میتونم اسمم رو از سمیه به سوگند تغییر بدم - سلام من چندسال پیش اسم شناسنامه ایم سمیه هست تمام مراحل تغییر نام رو بدون رفتن دادگاه طی کردم وموافقت کردم به سوگند آخرین مرحله واریز پول رو انجام ندادم الان رفتم میگن باید از اول بری و میگن چون فراوانی اسم سمیه از سوگند بیشتره نمیشه چیکار میتونم انجام بدم راهنماییم کنید لطفا
با دورد.اگر از طریق ثبت احوال نشد ، میتونید دادخواست الزام به تغییر نام کوچک شناسنامه ای علیه ثبت احوال بدهید و در جلسه دادگاه دلایل خودتان را اعلام کنید ، شاید که حکم به نفع شما صادر شود.
در این خصوص لوایح موثری تهیه کردیم که میتونیم در اختیار شما قرار دهیم.

بلاگ


در تاریخ 1400/8/23
در صورت نبودن فرزند مشترکی برای زوجین ، زن فقط 25% از ماترک شوهرش ارث می برد ، اما اگر زن فوت کند شوهر تمام ارث را می برد. [ادامه مطلب]

ارتباط با من


ایمیل:

reza_zarinsadaf@yahoo.com

آدرس:

کرج-7تیر-ابتدای طالقانی-ساختمان تارا-طبقه هفتم-واحد14

شبکه های اجتماعی من:

دادراه

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد. تهیه شده در دادراه.