مشاوره ها

خانه مشاوره ها

-
1399/12/13
توقیف پاداش پایان سال و پاداش پایان خدمت - با سلام و احترام
آیا می شود بابت اخذ مهریه علاوه بر اقساط به صورت ماهیانه هم پاداش پایان سال و هم پاداش پایان خدمت را توقیف کرد.یا یکی از پاداشها قابل توقیف می باشد. ممنون
باتوجه به فرض سوال هم پاداش پایان سال و هم پاداش پایان خدمت قابل توقیف هست .
1399/8/25
مزاحمت همسایه طبقه بالا - با عرض سلام و خسته نباشید . ما چند سال پیش طبقه 3 توی یه آپارتمان 5 طبقه که هر طبقه 1 واحده رو خریداری کردیم . وقتی ما این واحد رو خریداری کردیم طبقه 4 خالی ولی طبقه 5 پر بود . آن زمان طبقه 5 بچه کوچیک داشت که صداش خیلی کم میومد . الان 2 ساله که طبقه چهار توسط یک خوانواده 4 نفری خریداری شده دو تاشون یه پسر 10 ساله و یه دختر 5 یا 6 ساله هستن . از وقتی هم که اومدن بچه هاشون 24 ساعت شبانه روز را یکسره بشدت میدوند که مخل آسایش و آرامش شده و معمولا تا ساعت 12:30 شب و هنگام خواب بعد از ظهر هم ادامه پیدا میکنه . خانم ایشان با کفش پاشنه بلند راه میرود و همسرشان هم هنگام راه رفتن پاهایشان را بشدت به زمین میکوبند و علاوه بر آن چند دفعه از راه بالکنشان به بالکن ما زباله ریختند هر نیم ساعت هم یک شی سنگین را به زمین میکوبند که آدم تپش قلب میگیرد یا دائم میز و صندلی را جابجا میکنند. نصفه شب هم ساعت 2 با صدای بلند راه میروند . چند بار هم با اس ام اس ، تلفن و حضوری به ایشان تذکر دادیم ولی در اوایل تقصیر را گردن طبقه 5 می انداختند ولی بعد ها حدود 1 هفته رعایت می کردند ولی دوباره آش همان آش و کاسه همان کاسه اخیرا به تذکرات هم توجهی نمیکنند خودرویشان را هم در پارکینگ هر جایی دلشان بخواد پارک میکنند میخواستم بدونم اگه از همسایه ها شاهد داشته باشم میتوانم با ایشان برخورد کنم ؟ اگر شاهد نبود چی ؟ و در صورت شکایت از ایشان مجازات ایشان چه خواهد بود ؟ با تشکر فراوان.
اگر یکی از اهالی ساختمان اقدام به آزار و اذیت سایر همسایه‌ها کند، مجرم شناخته می‌شود و دادگاه به او تا یک سال حکم حبس خواهد داد. لذا جهت شکایت می بایست شاهد داشته باشید تا بتوانید ادعایتان راثابت کنید .‌اگر شاهد ندارید می توانید تقاضای تحقیق محلی نمایید ( یعنی بامراجعه مامور کلانتری به محل همسایه ها تایید نمایند مزاحمت و سروصدا را )
1399/6/20
تغییر پست سازمانی کارمند - با سلام. اینجانب کارمند رسمی وزارت بهداشت سابقه 11 سال با مدرک دیپلم در شبکه بهداشت شهرستان جذب شده که بعد از 5 سال با سهمیه فرزند جانباز متوفی بودن و با کسب ماموریت آموزشی که مجوز سیستم برای ادامه تحصیل می باشد، به ادامه تحصیل پرداخته و تا مدرک ارشد حقوق، موفق به کسب مدرک شدم. لذا از سال 94 تاکنون بار ها درخواست تغییر ردیف از بهورزی به حقوقی دادم. هر بار یک جوابی به بنده داده می شود. نه انتقالی می دهند نه می گذارند مامور به جای دیگر شوم و نه تغییر ردیفم می دهند. خواستم عرض کنم که آیا با این که ماموریت آموزشی جهت ادامه تحصیل گرفتم، میتوانم راه به جایی ببرم و به دیوان طرح شکایت کنم؟
تعییر پست سازمانی باموافقت سازمان مثبوع هست . رضایت شما براین امر راهگشا نمی باشد .
1399/6/20
عدم امنیت شغلی کارگر - با سلام. بنده 6 سال در سازمان مدیریت پسماند شهرداری ... به عنوان کارگر خدماتی و آبدارچی مشغول به کار بودم. بعد از آن مدیر عامل آن سازمان ما را به عنوان نیروی حراست جهت نگهبانی به محل دفن زباله های کلانشهر ... واقع در روستای ... که 40 کیلومتر از مرکز شهر دور بود، اعزام کرد. اما متاسفانه اهالی آن منطقه که ساکن آن جا هستند و صاحب امتیاز زمین های اشغال شده از طرف شهرداری بودند. که آن ها مدعی هستند که این ها زمین های ما هستند و حق کار کردن با ما می باشد و شما اجازه کار کردن را ندارید و ما را تهدید به مرگ کردند و مانع کار کردن ما در آن جا شدند. ما جهت حل این مشکل به مدیر عامل سازمان برگشتیم و موضوع را به او گفتیم. اما او در جواب به ما گفت که به من هیچ ربطی ندارد و هیچ کاری برایتان نمیتوانم انجام بدم. ما مجبور شدیم بر علیه مدیر عامل نزد ریاست شورای شهر شکایت کردیم و آن نامه ای برای شهردار جهت تامین امنیت جانی و اعزام نیروی انتظامی به آن محل نوشتند. اما باز هم مدیر عامل سازمان مخالفت میکرد و ما بلاتکلیف ماندیم و دیگر به سر کار نرفتیم. به اداره کار شکایت کردیم اما اداره کار بازگشت به کار ما را تائید نکرد و می گوید شما به محل کارتان نرفتید. سوال اینجاست مایی که امنیت جانی نداریم، چطوری به محل کار خود برگردیم؟ اداره کار با توجه به مستندات شورای شهر، باز هم بازگشت به کار ما را تائید نمیکند. الان ما باید چه کار کنیم؟
اثبات‌امنیت جانی بامقام قصایی است لذا شما تازمانی که عدم امنیت جانی ثابت نشده باید درمحل کارتان باشید
1399/2/9
شورای حل اختلاف - سلام خسته نباشید آیا بعد از اینکه اعسار من از پرداخت نفقه را قاضی تایید کرد آیا باز هم خانم بنده میتواند در دوران حق حبس تقاضای طلاق بکند هم از طریق شورای حل اختلاف هم از طریق دادگاه. به دلیل نپرداختن شش ماه نفقه؟ من شش ماه هست که مهریه میدهم.
وقتی نفقه شما قسطی شد و اقساط راپرداخت کنید بحث طلاق به دلیل عدم پزداخت نفقه منتفی است

ارتباط با من


شهريار پورحكيمي

ایمیل:

shahrpourhakimi@yahoo.com

آدرس:

پاکدشت

دادراه

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد. تهیه شده در دادراه.