مریم مظاهری نیا

دارای سابقه پروانه وکالت از:

کانون وکلا

شماره پروانه:

15276

آخرین مدرک تحصیلی:

کارشناسی حقوق

شهر:

تهران

تخصص ها

دعاوی املاک شامل اختلاف در مالکیت، خرید و فروش اموال غیرمنقول، املاک، شهرداری، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، زمین شهری و اوقاف، ثبت اسناد و املاک، موجر و مستاجر، سرقفلی، حق کسب و پیشه، تخلیه
دعاوی خانواده و هویت قانونی شامل دعاوی خانواده، دعاوی ارث و میراث، دعاوی ثبت احوال، سرپرست و قیم
شرکت ها و مالکیت معنوی شامل اختلافات شرکا و هیئت مدیره، سهام، برند و علامت تجاری، ورشکستگی، اختراع، آثار ادبی و هنری و …

مشاوره ها


1401/4/13
وصیت - سلام
چه روش چگونه پدر وصیت کند تمام ملک مسکونی پس از فوت اش به پسرش برسد ؟
آیا در این روش پس از فوتش مالیات باید پرداخت شود تا سند بنام پسر بخورد؟
سلام
متوفی بعد از فوت تنها نسبت به یک سوم دادرایی خود اختیار ،انتقال داشته مگر اینکه کلیه ورثه انتقال کلیه اموال به یکی از وراث را تنفیذ نمایند
بله باید مالیات بر ارث پرداخت شود
1401/4/13
تبادل لوایح در تجدید نظر تصرف عدوانی کیفری - سلام. پرونده شکایت هست که به صورت تصرف عدوانی کیفری شکایت شده. دادگاه دادنامه ای رو داده که بهش اعتراض میزنیم میره برای تجدید نظر استان.
سوالم اینه که تو دادگاه تجدیدنظر یا قبلش تبادل لایحه هست یه فقط همون لایحه اعتراض به رای فقط هست؟
سلام
بله بعد از تجدید نظر خواهی نسبت به رای صادر شده ،به طرف مقابل مهلت 10 روزه جهت تبادل لوایح و پاسخ به تجدید نظر خواهی داده میشود
1399/6/20
رفع تصرف ملک - با سلام. زمین کشاورزی داریم که بیش از 50 سال کشت میشه و در حال حاضر باغ می باشد. اداره برق جهت انتقال برق به روستای بالاتر، بدون رضایت مالک از ملک استفاده می کند. مالک اصلا در جریان این که پایه های ستون برق داخل زمینش خورده، نبوده. چند ماه بعد متوجه میشه و قسمتی از زمین هم اداره راه تصرف کرده.
آیا میتوانیم شاکی اداره برق و راه بشویم؟ با توجه به این که زمین های کشاورزی سند مشاع دارند و این که حدودا 20 سال می باشد که اداره برق زمین را تصرف کرده. بعد از این مدت که گذشته شکایت ما نتیجه میگیره؟
سلام ،بله شما میتوانید تحت عنوان رفع تصرف عدوانی و مطالبه اجرت المثل ایام تصرف از ایشون شکایت کنید
1399/6/18
اعسار در پرداخت مهریه - سلام و درود. من دو سال پیش همسرم رو طلاق دادم و به صورت توافقی مهریه را ماهی سیصد هزار تومان برای سال اول و هر سال با پنجاه هزار تومان افزایش به توافق رسیدیم. اما با توجه به ازدواج مجددم و این که پسرم که از همسر فعلی من بوده و با خودم زندگی می کند. نتوانستم اقساط رو پرداخت کنم و تا الان هشت میلیون شده جمع شده. میخواستم بپرسم چطور میشه این مبلغ عقب افتاده را جوری به صورت اقساط یا هر روشی دیگر که فشار نیاد بهم، پرداخت کنم تا مهریه بروز شود؟ آیا امکان مهلت یا تقسیط هست؟
سلام میتونید تقاضای تعدیل اقساط مهریه رو بنمایید
1399/6/18
تغییر نام - با سلام. در خصوص تغییر نام علیرضا به آرمان خدمتتون عرض کرده بودم که دادخواست دادم و شما فرمودید که شاهد ببرم با خودم.
لازمه بگم‌ که استشهادیه تنظیم ‌کردم و 4 نفر شاهد هم امضا کردند.
و سوال اساسی من اینه که چقدر احتمالش است مخالفت کنند؟ اگر در جواب قاضی که پرسید دلیل عوض کردن اسمم چیه، بگم که به دلیل که این که در خانواده و محل کار و آشنا با این نام شناخته هستم و اسم ‌شناسنامه ام مورد استفاده قرار نمیگیره و انگار اسم‌ شناسنامه ایم اعتباری نداره، کافی هست یا نه؟ ممنون میشم بگید.
سلام وقت بخیر
به نظر من همین که عنوان نمایید ،در خانواده وآشنایان به این اسم شهرت دارید ،و همچنین علاقه خاصی نسبت به این اسم دارید ،قابل قبول می باشد.

ارتباط با من


مریم مظاهری نیا

ایمیل:

m.mazaheris@gmail.com

شبکه های اجتماعی من:

دادراه

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد. تهیه شده در دادراه.