محمودرضا استقلال

دارای سابقه پروانه وکالت از:

قوه قضاییه

شماره پروانه:

16833

آخرین مدرک تحصیلی:

کارشناسی ارشد

شهر:

شیراز

تخصص ها

دعاوی مالی، تجاری، قراردادها شامل چک، داوری، قراردادها، مناقصات، اختلافات مالی، سفته، برات، فاکتور، رسید عادی و …
دعاوی شهروند در برابر دولت شامل حقوق شهروندی، دعاوی علیه نهادهای دولتی، دعاوی علیه قضات، نیروهای مسلح، کارکنان دولت، رشوه، اختلاس
دعاوی املاک شامل اختلاف در مالکیت، خرید و فروش اموال غیرمنقول، املاک، شهرداری، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، زمین شهری و اوقاف، ثبت اسناد و املاک، موجر و مستاجر، سرقفلی، حق کسب و پیشه، تخلیه

مشاوره ها


1402/3/12
وکیل متخصص - باسلام حضورشماخوبان.
موضوع سوال زیرکه پاسخ را در دادراه عنایت فرمودید نیازمندوکیل خبره ومتخصص هستم.
~~~~««»
شرایط واطلاعات لازم؛
شغلم فرهنگی هست.
مبلغ دیه 21درصد دیه کامل،
تاریخ ضرب وجرح 1385
ساکن فارس فیروزاباد هستم. پرونده دردادگاه گراش هست.
وتقاضای برداشت حق وکالت وکیل ازمبلغ دیه رادارم. ونقدا از طرف خودم مقدورنیست.
~~~~~~~»

سلام 15 سال پیش بعلت نزاع توسط فردی از ناحیه سر دچار جراحت شدید شدم. ضارب جا و مکان خاصی نداشت و در هیچ جلسه ای در دادگاه حاضر نشد، چند مرحله در روزنامه کثیرالانتشار برای حضور او موضوع درج گردید ولی باز حاضر نشد.
و نهایتا 21 درصد دیه کامل را قاضی حکم غیابی صادر کرد. تاکنون هیچ نشانی از وی نیست.
چه اقدامی را باید انجام دهم.
آیا از صندوق دولت قابل دریافت است؟
عنایت فرمایید،ر اهکار قانونی را راهنمایی کنید
ممنونم
درود بر شما - بله امکان وصول از صندوق بیت المال هست لیکن باید وکیل اختیار کنید
1402/3/12
تغییر نام خانوادگی - سلام وقتتون بخیر
بعد از تغییر فامیلی مدارکی مثل سند ازواج شناسنامه همگسر و مگو مدارک تحصیلی رو میشه اصلاح کرد یانه
بله با ارائه حکم دادگاه و نیز در صورت ضرورت ارائه دستور دادگاه به مرجع مربوطه ، امکان اصلاح مدرک با تغییر در نام خانوادگی وجود دارد .
1401/6/9
حق ارتفاق عبور و مرور - سلام من باغی دارم که از لحاظ اسناد مالکیت فعلا مجهول بوده ودرحال انجام اقدامات برای ثبت آن هستم ودارای سند دست نویس قدیمی می باشد بین باغ من و راه عمومی یک باغ ( پلاک ثبتی ) قرار گرفته که اکنون بین ورثه تقسیم شده ویکی از ورثه مخالف عبور ومرور من وسایر ورثه می شود در اسناد آنها هیچ اشاره به حقوق ارتفاقی همسایه نشده است آیا من می توانم از دادگاه تقاضای حق عبور ومرور بنمایم اضافه می کنم که در مرز شرقی هر دو ملک نهر آب کشاورزی قرار دارد و آیا دادگاه در صورت موافقت با حق ارتفاق بنده برای آن عرض هم تعیین می کند مثلا یک متر یا بیشتر با تشکر
درود بر شما - پرونده و اختلاف جالبی را بیان کرده اید . برخورداری از حق ارتفاق در ملک دیگری نیازمند اثبات این حق و الزام شخص به احترام به این حق می باشد . حتماً وکیل داشته باشید .
1401/6/9
تضمین تخلیه در تاریخ انقضا اجاره - در قرارداد اجاره سال جدید که برای دهمین سال تجدید میشود چه تعهدی از مستاجر در متن قرارداد اخذ شود که در تاریخ انقضا اجاره تخلیه نماید و تخلف ننماید
درود بر شما - نیازی به اخذ تعهد نیست و قانون از موجر حمایت می کند لیکن براساس ماده 3 قانون روابط موجر و مستاجر 1376 ، دوشاهد می بایست ذیل قرارداد را امضاء کنند تا بتوانید دستور تخلیه را ظرف مدت یک هفته و بسرعت از شورای حل اختلاف حوزه ملک بگیرید .
1401/6/9
صلح - با سلام
ملکی توسط پدر به پسرش صلح گردیده و صلح نامه دستی تنظیم گردیده و پدر در قید حیات میباشد.آیا پسر میتواند این ملک را به همسرش واگذار کند؟
درود بر شما - در فرض سئوال ایرادی به انتقالات بعدی مال نیست لیکن درصورت بروز اختلاف متصالح اخیر می تواند برای اثبات مالکیت خود در مال مورد صلح به مراجع قضایی مراجعه کند .

ارتباط با من


آدرس:

شیراز - خیابان سعدی - پاساژ شیراز کلینیک - طبقه دوم

شبکه های اجتماعی من:

دادراه

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد. تهیه شده در دادراه.