مرتضی کردی

دارای سابقه پروانه وکالت از:

قوه قضاییه

شماره پروانه:

67689

آخرین مدرک تحصیلی:

کارشناسی حقوق قضایی

شهر:

تهران

تخصص ها

دعاوی مالی، تجاری، قراردادها شامل چک، داوری، قراردادها، مناقصات، اختلافات مالی، سفته، برات، فاکتور، رسید عادی و …
دعاوی املاک شامل اختلاف در مالکیت، خرید و فروش اموال غیرمنقول، املاک، شهرداری، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، زمین شهری و اوقاف، ثبت اسناد و املاک، موجر و مستاجر، سرقفلی، حق کسب و پیشه، تخلیه

مشاوره ها


1403/4/2
توهین در پیامرسان - ببخشید یک مکالمه بین دوتا نوجوان که بینشون کلمات ناشایستی رد و بدل شده باشه میتونه از طرف یکیشون از طریق پلیس فتا پیگیری بشه و مشکل ساز بشه؟
مکالمه در پیامرسان بله اتفاق افتاده اونقدرم کلمه ی بدی به کار برده نشده..
با سلام بله اگر مصداق توهین یا افترا باشه امکان پذیراست.
1403/4/2
سوء پیشینه شکایت قذف - سلام و وقت بخیر پنج سال پیش یکی از سر دشمنی به من شکایت کرد با عنوان قذف، و ازم پول میخواست تا رضایت بده، در مقابل کار اون منم مجبور شدم دقیقا همون شکایت با قذف رو علیه اش کنم که در نهایت مجبور به مصالحه بشود که اینطور هم شد و پرونده بسته شد، ایا برای من سوپیشینه محسوب میشه؟
با سلام خیر در صورتی که حکمی صادر نشده و‌با توجه به اینکه قذف از جمله جرتیمی است که حق النسی است و با با گذشت شاکی خصوصی کلا پرونده بسته خواهد شد و سوءپیشینه ای ثبت نخوهدشد.
1403/4/2
حکم تخلیه یا دستور تخلیه - با سلام
مطابق توافق بنده و موجر در شورای حل اختلاف، مقرر شد در تاریخ مشخص شده ملک را تخلیه و تحویل موجر نمایم.
اما به جهت امتحان نهایی فرزندم مجبور شدم به اجرای احکام شورا مراجعه و درخواست مهلت نمایم. شورا نیز بنده و موجر را خواسته تا به توافق برسیم.
در صورتیکه موجر با خواست بنده موافقت نکند،آیا شورای حل اختلاف می‌تواند دستور تخلیه دهد یا صرفا حکم تخلیه صادر می‌کند؟
با سلا م برخي از قراردادهاي اجاره مشمول دستور تخليه نمی شوند برای مثال مدت اجاره پایان نیافته باشد، توسط دو نفر شاهد امضاء نشده و يا قرارداد با قيد مدت در دو نسخه تنظيم نشده باشد. در این صورت در پايان مدت اجاره، مالك مي بايست براي تخليه ملك با ارائه دادخواست در شوراي حل اختلاف یا دادگاه حکم تخلیه بگیرد و اگر قرارداد شرایط فوق را داشت دستورتخلبه صادر می شود.
1403/4/2
نحوه درخواست سریع پابند الکترونیکی - سلام همسر بنده امروز برای معرفی رفتن و جرم ایشون حمل4کیلو هشیش بوده و مجازاتشون چهارسال دو ماه حبس که به دلیل نداشتن سابقه دوسال و دوماه تعلیقی خوردن دوسال حبس و مبلغ25میلیون جریمه و 76ضربه شلاق وشنیدم که گفتن به دلیل نبود پابند امکان دارد چندماه طول بکشد که پابند بدهند خواستم ببینم راهی هست که بی نوبت پابند گرفت
با سلام اگر شرایط خاصی دارید از جمله بیماری وی یا یکی از اقربای درجه یک یا موضوعی که شرایط حاد شما را نشان دهد تقاضا بواسطه آن خالی از فایده نمی باشد.
1403/4/2
ادعای ورثه در خصوص ملک واگذار شده - با سلام
پدر من دو سال قبل از فوت به صورت شفاهی زمینی را به من واگذار نموده ومن ساختمانی در آن احداث نموده ام والان 26 سال از فوت پدرم میگذرد ومن 28 سال است که مالک منزل هستم وهیچ مدرکی ندارم آیا این منزل ارث است،وراث میتوانند ادعایی داشته باشند
با سلام اگر شهودی دارید که پدرنان به شمادفروخته یا هبه کرده دادخواست اثبات هبه واثبات مالکیت خودتان را بدهید و برای آن سند اخذ نمایید.
در غیر اینصورت اگر سندی نداشته باشید ورثه موقع تقسیم ماترک نیز می توانند آن زمین را معرفی نمایند.

ارتباط با من


مرتضی کردی

ایمیل:

mortezakordi134@yahoo.com

آدرس:

شریعتی خ نوبخت پلاک10 واحد20

دادراه

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد. تهیه شده در دادراه.