حدیثه علیمی

دارای سابقه پروانه وکالت از:

کانون وکلا - کارآموز

شماره پروانه:

33381

آخرین مدرک تحصیلی:

کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی

شهر:

تهران

درباره من

* کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی دانشگاه علامه طباطبایی
* عضو کانون وکلای دادگستری مرکز (استان تهران)
* سپری نمودن دوره های تخصصی دانشگاه تهران:
1- اصول تنظیم قرارداد (قراردادنویسی)
2- اصول تنظیم قراردادهای بین المللی
3- تنظیم قراردادهای پیمانکاری
4- حقوق اسناد تجاری (چک)
5- حقوق شرکت های تجاری
6- حقوق مالیاتی
7- حقوق کار
8- حقوق بیمه تامین اجتماعی در حوزه شرکت ها و استارت آپ ها
9- حقوق مالکیت فکری و تجارت الکترونیکی
10- داوری پیشرفته از اتاق بازرگانی ایران

تخصص ها

دعاوی خانواده و هویت قانونی شامل دعاوی خانواده، دعاوی ارث و میراث، دعاوی ثبت احوال، سرپرست و قیم
دعاوی مالی، تجاری، قراردادها شامل چک، داوری، قراردادها، مناقصات، اختلافات مالی، سفته، برات، فاکتور، رسید عادی و …
جرایم علیه شخصیت و هویت شامل افترا، توهین، اظهارات خلاف واقع، نشر اکاذیب، شهادت دروغ، هتک حرمت، تهدید و اجبار، اکراه، افشای سر، ایجاد مزاحمت

مشاوره ها


1401/7/1
عدم رعایت سقف اجاره بهای مسکن - با سلام و عرض ادب. بنده مدت سه سال است در شهرستان اندیمشک واحد مسکونی را از خانمی که ساکن تهران هستند اجاره کرده ام وجز سال اول که پسرشان قرارداد را امضا کردند تمدید قراردادهای بعد هر سه برگ در بنگاه برای امضا می ماند وبهمین خاطر هیچ یک از قراردادها کد رهگیری وثبت نشده. سال اول 100درصد افزایش اجاره وسال بعد هم 100 درصد افزایش دادند.وامسال طلب افزایش 100درصدی اجاره وتقریبا 100 درصدی رهن را دارند.حال از آنجایی که قراردادکد رهگیری وثبت نشده است میتوانم قبول نکنم و مصوبه افزایش 20 درصد را خواستار شوم و درصورت شکایت محکوم میشوم یا خیر.با تشکر از توجه شما
باسلام.
در قالب اظهارنامه بفرمایید که قرارداد اجاره شما به صورت توافقی بین موجر و مستاجر تمدید شده، حال امسال با توجه به مصوبه، با پرداخت 25% افزایش، اجاره را به ایشون پرداخت می کنید و باید حتما از زمان شروع اجاره جدیدتون اجاره را با همین افزایش پرداخت کنید. و الا میتونن حکم تخلیه بگیرن.
اگر هم علیه شما طرح دعوا کردند، به همین اظهارنامه و پرداخت اجاره با افزایش 25% استناد کنید تا دادخواست رد بشه
1401/7/1
اعسار مجدد - من اعسار پرداخت دادم دادگاه بدوی پذیرفته طرف مقابل اعتراض گذاشته دادگاه تجدید نظر رای داده چون شهادها سوگند یاد نکردن اعسار رد کرده آیا میتوانم دوباره اعسار بدم و شهادها کتبی سوگند یاد کنند و اگر دوباره بره تجدید نظر نمیگن چون یک بار رای داده شده باز باطلش کنند و نامه اعسار مجدد بزارم روی پرونده جلوی اجرای حکم موقت گرفته میشه تشکر.
باسلام.
مجدد دادخواست بدهید
در جلسه رسیدگی شهود را ببرید و همانجا قاضی شهادت را استماع کند و در صورت جلسه درج کند، شهود سوگند خوردند
1401/7/1
ایا مادر میتواند بصورت صوری خانه خود را به پسر بفروشد تا نرسه دختر بهش ارث - مادرم چندسال پیش وکالت تام الاختیار،بلاعزل به برادرم میدهد،بتازگی بر اثربیماری و ناتوانی برادرم او را مجبور به فروش خانه کرده،و تمام پول خانه را درحساب خود گذاشته وحتی برا فروش خانه مرا در،جریان نگذاشتن،
ایا من میتونم از مادر یا برادر شکایت کنم و سهم خود را بگیرم؟
باسلام
برای پاسخ دقیق باید وکالت نامه و سایر مدارک شما دقیق بررسی بشود
1401/7/1
اعتراض به رای قاضی - بنده برای اسباب کشی رفتم که تعداد چندین نفر به من حمله کردن وبا قمه به من حمله کردن و تعداد دو ضربه به سر بنده زدن که پزشکی قانونی هم تایید کرده است ولی بنده چون غریب هستم و همچنین از انها می ترسند تا کلانتری امدند برای شهادت ولی قاضی منع تعقیب زده. چرا از حق بنده دفاع نکرد.
باسلام.
باید پرونده شما بررسی شود که علت چی بوده و اینکه ایا راهی دارد مجددا اقدام کنید یا خیر
1401/7/1
فرزند خوانده - سلام خسته نباشید.منوشوهرم18سال ازدواج کردیم بچه دارنشدیم.مدارک پزشکی هم دارم.وضع مالیم خوبه.3سال یه پسربچه روبه فرزندی آوردیم . پدرومادربچه شرایط نگهداریشونداشتن.اصلاپدرومادرشومانمیشناسیم وندیدیم.بااین شرایط چطورمیتونیم واسه پسرم شناسنامه بگیریم.ممنون میشم راهنمایی کنید.
سلام
اول باید به بهزیستی درخواست بدهید. سازمان بهزیستی پس از بررسی شرایط شما اگر صلاحیت شما رو تایید کند، تقاضا رو به دادگاه خانواده ارسال می کند و دادگاه با توجه به نظر سازمان تصمیم می گیرد.
بعد از صدور حکم قطعی سرپرستی، به اداره ثبت أحوال و بهزیستی ابلاغ می‌شود. اداره ثبت أحوال نام و نام خانوادگی کودک و مفاد حکم سرپرستی رو در شناسنامه سرپرست وارد می کند و شناسنامه جدیدی برای کودک با درج نام و نام خانوادگی سرپرست صادر می کند.

ارتباط با من


حدیثه علیمی

ایمیل:

hadisehalimi@yahoo.com

آدرس:

جردن

دادراه

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد. تهیه شده در دادراه.