معصومه صبری

دارای سابقه پروانه وکالت از:

کانون وکلا

شماره پروانه:

338

آخرین مدرک تحصیلی:

کارشناسی حقوق

شهر:

شیراز

سوابق


1380 - 1400
1380 - 1400
شیراز
1350 - 1350

تخصص ها

دعاوی خانواده و هویت قانونی شامل دعاوی خانواده، دعاوی ارث و میراث، دعاوی ثبت احوال، سرپرست و قیم
جرایم علیه اموال و اسناد شامل کلاهبرداری، جعل، تقلب، تزویر، خیانت در امانت، تحصیل مال از طریق نامشروع، ربا، فروش و انتقال مال غیر، سرقت
دعاوی مالی، تجاری، قراردادها شامل چک، داوری، قراردادها، مناقصات، اختلافات مالی، سفته، برات، فاکتور، رسید عادی و …

مشاوره ها


1400/6/29
پاپوش درست کردن برای مستاجر - مستاجرم و دارم تخلیه میکنم ولی صاحبخانه برای اینکه پول منو نده برام پاپوش درست میکنه
حیاط مشاعی داریم که خودرو خود رو پارک میکنه نمیدونم کجا به ماشینش اسیب رسوندن ولی نیروی انتظامی خبر کرده میگه کار منه مامور هم صورتجلسه کرده و رفته و اصلا به حرفهای من توجه نکرد که گفتم ایشون دروغ میگه ایشون میگه ازت شکایت کردم و میندازمت زندان.
ایا بدون مدرک میتونه مدعی بشه من اینکارو کردم
سلام صرف ادعا کافی نیست
1400/6/29
ارث پدری - سلام و خسته نباشید 10 سال پیش بعد از فوت پدرم خواهرهام و برادرانم همگی گفتن چون پدرم پیش تو بود و مادرم هم پیش تو باشه ما سهمی نمیخواهیم و این موضوع رو توی بنگاه املاک به ثبت رساندیم که تا وقتی که مادر رضایت دهد میتوانی بفروشی ما چند سال بعد ان ملک را با اجازه مادر فروختیم و یک ملک دیگر با برادرم گرفتیم حالا این ملک جدید سند سه دانگ سه دانگ به اسممون هست ولی برادرم شروع کرده میگه ارث پدرم رو بده یا 200 میلیون پول ایا میتواند کاری بکند یا نه ؟
سلام جهت مشاوره و ارائه راهکار قانونی میتوانید وقت مشاور بگیرید
1400/6/22
پنجره مشرف ساختمان شمالی به ساختمان جنوبی - سلام
اپارتمان چهار طبقه هستیم، منزل ما جنوبی است و پنجره اتاق خواب و بالکن به سمت حیاط است و طبقه اول هستیم.
همسایه شمالی چسبیده به حیاط ما حیاط خلوت داره و منزلشون چهار طبقه است. شیشه ها مشجر هست. همسایه های طبقه اول سوم و پنجم پرده پشت شیشه مشجر زده و گاهی به اندازه هواکش پنجره را باز می کنن. اما طبقه دوم پنجره خود را کامل باز می گذارد بدون هیچ پرده ای البته شیشه مشجر است اما پرده ای که گذاشتن کنده شده و ازش استفاده نمی کنن (البته قبلا اینطور نبود و ایشان هم باز نمی کردند) و ایشان چندین مرتبه تو خانه ما سرک کشیده و حتی بنده که در اتاق خوابم موبایل به دست بودم رو مورد توهین قرار داده بعد از بحث ایشان به زور یه پرده که تعادل درستی ندارد جلو پنجره می کشد اما متاسفانه دایم پنجره باز است.
هر دو اپارتمان بیشتر از 15 سال است که ساخته شده است.
ما چون اتاق خواب و اشپزخانه هست رفت و امد زیاد داریم و نورگیر ما سمت جنوب ساختمان است لذا توری کشیدیم اما متاسفانه ایشان هم که دقیقا اشپزخانه اشان رو به اتاق خواب های ما و بالکن و اشپزخانه مان هست دایم در اشپزخانه و پشت پنجره هستند من به ایشان گفتم که شما نباید پنجره اینطرف را باز بگذارید نورگیر شما انطرف است اما ایشان توجه نمی کنند و واقعا آسایش رو سلب کردند.
لطفا بفرمایید قانون در این مورد چی هست و ما چه می توانیم بکنیم.
ایشان به راحتی با کشیدن ایرانیت یا دیوار می تواند دیوار حیاط خلوت خود را بالا ببرد و هم خودش راحت شود و هم ما و مزاحم کسی نشود اما نمی دانم چرا اینکار را نمی کنن.
متشکرم
سلام میتوانید شکایت کنید
1400/6/18
اعاده حیثیت - کسی رو بنده شکایت تحصیل مال نامشروع کرده و حکمی که برای بنده صادر شده در دادسرا قرار منع تعقیب هستش. بنده میتونم اعاده حیثیت کنم؟
سلام باید ثابت شود که این مساله موجب ورود ضررشده وابرو و حیثیت شمارا نیز لکه دار کرده است معمولا برای جبران خسارت معنوی حکم صادر نمیشود
1400/6/18
خسارت تاخیر تادیه چک - سلام .. در خصوص چک درخواست صدور اجرائیه به انضمام کلیه خسارات دادرسی و خسارت تاخیر تادیه کردم که به یکی از شعبات قضایی ارجاع شد و اجرائیه صادر شد اما در اجرائیه فقط نسبت به مبلغ چک و نیم عشر دولت محکومیت صادر شده . اخیرآ با مراجعه به اجرای احکام و پرس و جو به اینجانب گفتند برای خسارت تاخیر تادیه باید دادخواست جداگانه بدهم .. چرا با توجه به دادخواست بدوی خسارت تاخیر تادیه لحاظ نشده؟ ضمن اینکه بنده توان پرداخت هزینه دادرسی تاخیر تادیه رو ندارم و باید دادخواست اعسار هم همزمان ارائه بدهم آیا در دادخواست تاخیر تادیه میتوانم تقاضای مطالبه هزینه دادرسی از مدیون را بخواهم ؟ یا امکانش هست برای خسارت تاخیر تادیه از مرجع دیگه مثل اداره اجرای ثبت اقدام کرد؟
سلام دادگاه صالح برای درخواست خسارت تاخیر تادیه همان دادگاه صادر کننده رأی اصلی است چنانچه مستقلا وبا ذکر مبلغ مطالبه گردد میتوانید هزینه دادرسی راهم مطالبه کنید

ارتباط با من


معصومه صبری

آدرس:

شیراز

شبکه های اجتماعی من:

دادراه

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد. تهیه شده در دادراه.