مشاوره ها

خانه مشاوره ها

-
1400/5/16
مطالبه خسارت قراردادی - سلام
اردیبهشت سال جاری آپارتمانم را با قرارداد اجاره به فردی اجاره دادم. از آنجا که برای جلوگیری از تخلفات مستاجر قرارداد را محکم میکنم، متاسفانه آن شخص یکی از شروط مندرج در قرارداد را که به اینجانب حق فسخ و مطالبه خسارت میداد را نقض کرد.
بنده نسبت به ارائه دادخواست تنفیذ فسخ و تخلیه به شورا اقدام نمودم که نهایتا بعد از دو جلسه رسیدگی، شورا دعوت به صلح و سازش کرد و قرار شد مستاجر یک ماه دیگر عین مستاجر را تخلیه و من هم پول ودیعه را عودت دهم.
در خصوص مطالبه خسارت چون مبلغ بالای 20میلیون تومان بود اقدام به ارائه دادخواست به دادگاه حقوقی نمودم که جلسه رسیدگی امروز برگزار شد و به احتمال زیاد حکم به نفع من صادر خواهد شد.
الان سوالم این است که در هر حالت چه بدون تجدید نظر و چه با تجدید نظر زمان قطعی شدن حکم دادگاه بعد از زمان تعیین شده برای تخلیه ملک و عودت ودیعه می باشد و اگر هم پول را عودت بدم مطمئنم بعدا شناسایی اموال برای وصول حکم دادگاه بسیار مشکل خواهد شد. الان من باید چه کار کنم؟
میتوانم خواستار تاخیر در اجرای توافقی که در شورا داشتم بشوم؟ لطفا راهنمایی بفرمایید
سلام طبق ماده 4 آیین نامه اجرایی قانون روابط و مستاجر 76 شما می توانید نسبت به توقیف و بازداشت مبلغ ودیعه که باید به حساب شورا جهت تخلیه پرداخت کنید با در دست داشتن گواهیه تقدیم دادخواست به دادگاهی که امروز برگزار شده اقدام کنید گواهی از این شعبه می گیرید یا مستندات دادخواستتون رو ببرید شورا و مبلغ رو در شعبه مربوط به تخلیه توقیف کنید که به مستاجر پرداخت نکنن
1400/5/16
خودروی حمل مواد - سلام وقت بخیر، دایی بنده مقدار 65 کیلو تریاک پشت صندلی میریزن پدر بنده هیچ اطلاعی از مواد ندارن مواد هم جاساز نبوده تو بازجویی اول همچی رو به گردن گرفته و گفته مواد مال خودمه و راننده خبر نداشتن بدون اطلاع ایشون موادو گذاشتم داخل ماشین تو دادگاه بعدی گفته خبر داشتن و مواد مال ایشونم بوده دایی بنده دو سابقه مواد مخدر داره اما پدرم هیچ سابقه ای نداره دو بار تحقیقات محلی کردن از پدرم خوب بوده ماشین قولنامه بنگاهی به نام خود بنده هست الان حکم پدرم چیه میتونم ماشین رو ازاد کنم ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید
با سلام خودرو رو نمی تونید فعلا آزاد کنید تا تحقیقات در خصوص انتساب اتهام به پدرتون در مرحله دادسرا تموم بشه و بازپرس یا دادگاه انقلاب مربوطه تشخیص مجرمیت یا عدم مجرمیت پدرتون بدن با توجه به تحقیقات محلی و دو سابقه داییتون احتمال تبرئه پدرتون وجود داره
1400/5/16
ارث - سلام
پدر بزرگم وصیت میکنه که بعد از فوتش دو دانگ از خونه رو مادربزرگم برای خودش سند بزنه
عموم که اینو میفهمه سند خونه پدربزرگ رو میاد برمیداره میبره
و پدرم بزرگم میره اعلام مفقودی میزنه
بعد از فوتش مادربزرگم سند تک برگ میگیره و دو دانگ خودشم طبق وصیت سند میگیره
چندی قبل مادر بزرگم سهم دو دانگ خودش رو به من و برادرم انتقال داد و ما هم سند تک برگ گرفتیم
حال عموم دادخواست داده و مدرک ارائه داده از فسخ نامه وصیت پدربزرگم که قبل از فوتش وصیت رو فسخ کرده
احساس میکنم چیزی که میگه ساختگیه
حال چطور از خود دفاع کنیم
سلام وقت بخیر نحوه دفاع شما بستگی به سندی که عموتون بابت فسخ وصیت یا به زبان تخصصی تر رجوع از وصیت ارائه کرده خواهد داشت بدون رویت سند ایشون نمیشه راهنمایی و توصیه ای داشت.

ارتباط با من


ایمیل:

arashnajafi.lawfirm@gmail.com

آدرس:

خ شریعتی بالاتر از شهید بهشتی کوچه جهاد پلاک 1 واحد 1

شبکه های اجتماعی من:

دادراه

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد. تهیه شده در دادراه.